Blog Detail

praca-w-polsce_654.jpg

Jak znaleźć dobrą interesującą pracę

Być może myślisz teraz o zmianie pracy lub już idziesz na następną rozmowę kwalifikacyjną. Być może jesteś szefem iw tej chwili z zakłopotaniem rozważasz kolejną rezygnację. W każdym razie ten artykuł został napisany dla Ciebie. Z niego pierwsi dowiedzą się, jak wybrać najlepszą pracę w swoim życiu, a drudzy dowiedzą się, jak sprawić, by Twoi pracownicy nawet nie myśleli o odejściu z Ciebie za wszelką cenę.

Na co ludzie zwracają uwagę, starając się o nową pracę?

Tak, zgadłeś od razu do pensji.

Oczywiście jest to najważniejszy czynnik, ale sprowadzanie wszystkiego tylko do pieniędzy byłoby bardzo nieroztropne. Na świecie są setki działań, za które płacą bardzo dobre pieniądze, ale których nigdy byś nie zaczął robić. Ponadto, gdy dana osoba osiąga pewien poziom dobrostanu, pieniądze jako zachęta zaczynają tracić decydujące znaczenie. Możesz przywołać dziesiątki i setki przykładów, kiedy odnoszący sukcesy menedżerowie i menedżerowie dużych firm opuszczają swoje jasne, wygodne biura i idą na darmowy chleb, a nawet w nieznane. Żadna ilość pensji, pakietów socjalnych, świadczeń korporacyjnych i gratisów nie może ich przed tym powstrzymać.

Czego więc im w końcu brakuje?

Zainteresowanie
Przed złożeniem wniosku o nową pracę koniecznie oceń, jaka będzie dla Ciebie interesująca. Pamiętaj, że poświęcisz większość swojego czasu na tę aktywność. Tak, dobra nagroda materialna może sprawić, że pomyślisz o tym, co możesz „znieść” lub „znieść, zakochać się”. Ale nie pochlebiaj sobie - przy nudnej, zupełnie nieciekawej pracy szybko zamienisz się w humanoidalnego robota zaprogramowanego od 9 do 18 do wykonywania Twoich „funkcjonalnych obowiązków”. Więc nawet nie próbuj.

Niezależność
Zdaję sobie sprawę, że zarówno duże, jak i małe firmy mają swoją własną rutynę i każdy pracownik powinien mieć jasno określony zakres obowiązków. Niemniej jednak nie można odpisać na straty wrodzonej potrzeby każdej osoby niezależności i kreatywności. Dlatego przyjrzyj się bliżej możliwości podejmowania samodzielnych decyzji, które pojawiają się w Twoim nowym miejscu pracy. Jeśli Twoje obowiązki nie są nawet bliskie, aby sugerować jakąkolwiek niezależność lub stanowią jedynie nędzną imitację, kiedy każde Twoje spojrzenie i działanie będzie uważnie monitorowane i korygowane, to wartość takiej pracy jest bardzo wątpliwa.

Złożoność
Wiele osób uważa, że ​​człowiek jest istotą leniwą i zawsze wybiera drogę najmniejszego oporu. Może to częściowo prawda, ale ta ścieżka szybko prowadzi do degradacji osobowości. Jeśli w nowym miejscu nie będzie wymagał od Ciebie żaden duży wysiłek, psychiczny ani fizyczny, szybko się znudzisz i znienawidzisz ten cichy basen. Dlatego wybierając nową pracę, upewnij się, że masz do czynienia z dość trudnymi zadaniami. Dopiero pokonywanie trudności budzi zainteresowanie, o którym pisaliśmy w pierwszym akapicie i służy rozwojowi człowieka.

Przeczytaj artykuł >>> Dodaj swoje usługi Bezpłatnie

Wynik
Nic dziwnego, och, nic dziwnego, że greccy bogowie skazali Syzyfa na wieczne wtoczenie kamienia na górę. Ciężka, niekończąca się i bezowocna praca to prawdziwe przekleństwo dla każdej osoby. Dlatego bardzo ważne jest, aby w Twojej aktywności zawodowej istniał bezpośredni związek między włożonym wysiłkiem a uzyskanym rezultatem. Oczywiste jest, że najczęściej mówimy o wynagrodzeniu pieniężnym, ale w niektórych przypadkach umiejętnie zbudowany system nagradzania może zainspirować pracowników do bezinteresownej pracy bez niego.

Szacunek
Ludzie uwielbiają być szanowani. Wszyscy - i pijani ze szklanką piwa i naukowiec odbierający Nagrodę Nobla. Wielu jest gotowych na to długo i ciężko pracować, bez pensji i premii. Z drugiej strony, nawet najlepiej płatna praca, za którą będziesz pogardzany i nienawidzony, może zatruć twoje życie. Dlatego szukaj pracy, z której możesz być z siebie dumny i która sprawi, że twoje dzieci będą z ciebie dumne.

Tak więc, decydując o tym, jak znaleźć pracę, która stanie się najlepsza w Twoim życiu, po ustaleniu wysokości wynagrodzenia, dostępności pakietu socjalnego, wielkości stołu i dostępności bezpłatnych plików cookie, pamiętaj, aby wziąć przerwę i odpowiedz sobie na następujące pytania:

  • Czy ta praca będzie dla mnie interesująca za rok? A za pięć?
  • Czy będę mógł podejmować własne decyzje?
  • Czy muszę rozwiązywać wystarczająco trudne zadania?
  • Czy będę mógł zobaczyć efekty mojej pracy?
  • Czy inni i ja szanuję mnie za tę pracę?

Cóż, dla menedżerów możesz dać rekomendację dosłownie w jednym zdaniu. Zorganizuj swoich pracowników ciekawą, wystarczająco wymagającą, samodzielną i kreatywną pracę, która przynosi bezpośrednie rezultaty i szacunek, a oni nigdy Cię nie opuszczą. Co więcej, zapłacą ci więcej pieniędzy, abyś wpuścił ich do pracy. :)

Contact Us
If you have questions or suggestions, write to us.

We provide services in the field of individual selection of personnel of various levels.

Not only are we looking for employees for your business, we can also help with evaluation and testing.